Konstrukcje aluminiowe

Systemy aluminiowe stwarzają niemal nieograniczone możliwości budowy okien, drzwi i fasad alu. Są wśród nich zarówno konstrukcje aluminiowe bez izolacji termicznej, służące do budowy ścianek działowych i drzwi, jak również profile izolowane termicznie do produkcji okien, drzwi i fasad. Proponowane rozwiązania firmy Aluprof charakteryzują się niezwykłą trwałością i estetyką, stanowią zaporę przeciwogniową (przeciwpożarowe Ei30, Ei60) oraz pełnią funkcję antywłamaniową (okucia i szyby antywłamaniowe). Znajdują zastosowanie zarówno w domach jednorodzinnych jak i budownictwie komercyjnym. Różnorodność rozwiązań technicznych w stolarce aluminiowej powoduje zazwyczaj zakłopotanie u klientów, dlatego zapraszamy do siedziby LUKMET w Mielcu, gdzie otrzymają Państwo profesjonalną pomoc doradcy.

System MB-45 (aluminium zimne)

MB-45 to podstawowy system aluminiowy do zastosowania wszędzie tam, gdzie nie jest wymagana izolacja termiczna, np. ścianki działowe, drzwi i okna przesuwne, boksy, witryny w biurach i halach produkcyjnych. Sposób otwierania i uszczelnienia drzwi i okien aluminiowych jest dobierany do każdego klienta indywidualnie. Firma Lukmet posiada wieloletnie doświadczenie w stolarce aluminiowej na terenie Mielca.

System MB-70 (aluminium ciepłe)

MB-70 i MB70i są przeznaczone do budowy wymagających bardzo dobrej izolacji termicznej i akustycznej zabudowy zewnętrznej (drzwi i okna, witryny, wiatrołapy, konstrukcje przestrzenne, ogrody zimowe). Profil posiada specjalne wkłady izolujące wewnątrz kształtowników oraz w przestrzeni podszybowej. Istnieje możliwość gięcia profili i budowy okien łukowych. W systemie MB-70 można wykonać okna i drzwi antywłamaniowe i oddymiające. Firma Lukmet wykonuje zamówienia nie tylko na terenie Mielca, ale także wysyła aluminium za granicę do różnych krajów Unii Europejskiej.

System MB-60 (aluminium ciepłe)

MB-60 służy do wykonywania różnych konstrukcji drzwi i okien. Sprawdzony profil o różnorodnym zastosowaniu, jednocześnie ekonomiczny poziom kosztów sprawia, że system MB-60 jest jednym z najbardziej popularnych profili (jest profilem ciepłym, tzn posiada przegrodę termiczną). Podobnie jak pozostałe systemy, może być lakierowany na dowolny kolor, można w nim także zastosować różne pakiety szybowe (szkło bezpieczne i antywłamaniowe) w zależności od potrzeb użytkowników.